Na ostrově

Ve čtvrtek večer zapadlo slunce a té noci se zde na horách oženili všichni čerti. Tři dny a tři noci až do pondělí bičoval hory vichr, déšť a kroupy. Maštale se klepaly pod poryvy větru, plachty se trhaly, plechy létaly.
Nikde nikdo, jen kamarádka s vnučkou za námi přijela v neděli na zvířátka, v domnění, že zde jen prší a že dítě zabaví, aby doma nezlobilo. Vyděšené dítě nechtělo o zvířátkách ani slyšet, vykulilo oči a tiše se bálo u babičky v náručí. Po kafíčku padl velký smrk přes cestu a několik dalších v okolí, po zákusku vypadl proud. Akce dostat kamarádku s vnučkou zpět domů se povedla, i když naším tereňákem, přes kamení a bahnem, za tmy, deště a hučení okolních lesů.

Ráno se zde na cestě sešla pěkná všehochuť: traktor a Avie a tereňák elektrikářů, tereňák Lesů ČR i se psem, dobrovolní hasiči z Lučan, za nimi auto souseda netrpělivě číhajícího na elektrický proud. Chyběl jen Cirkus Humberto s medvědem. Elektrikáři dorazili překvapivě bez motorové pily a se všemi těmi auty čekali, až někdo motorovku přiveze (?). Mírovi se čekat nechtělo, tak přistavil náš traktor, odvětvil a rozřezal smrk přes cestu, vytahal navijákem a odvezl kulatinu z cesty. Hasiči utekli hned, elektrikáři rovnali své pomuchlané sloupy a věšeli znovu kabely až do odpoledne.

Takhle vypadala ta slavná kolona, dlouhá až daleko za zatáčku.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Takhle to vypadalo po Mírovo řádění s motorovkou, traktorem a navijákem okolo 9h ráno.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
—————————————————————————————

Fotka týdne
misa-v-restauraci
Aktuálně
    počítadlo.abz.cz