Smržovské prolínání 2014

V sobotu 17.5. jsme se opět zúčastnili krásné akce pořádané Městem Smržovka v lesoparku u Parkhotelu.

Počasí na nás udělalo dlouhý nos, ráno začalo zimou a mrholením a po poledni se spustil regulérní slejvák až do večera. I tak jsme si to ale velmi dobře užili. I déšť má něco do sebe – tak to prostě v Jizerkách chodí a tak je to v pořádku. Sluníčko a teplé dny v tričku a kraťasech si zde musíme zasloužit :)
Akce slouží především dětem, představuje jim minulý i současný život v Jizerských horách, všemožná řemesla a výrobky, hospodářská zvířata, dravé ptáky, sovy, domácí a faremní potraviny. Pro dospělé je to především setkávání a povídání s blízkými i vzdálenějšími sousedy i možnost přispět na dobročinné účely v nejbližším okolí.

Přivezli jsme prasátka (dvě živá, jedno plyšové) a psa Míšu. Loňské jehně Mrně vyrostlo, tak nejelo, ale! má fotku na letošním plakátu, což nám udělalo velkou radost. (Plakát zde : Prolínání 2014 print)
Loni byla s Mrňetem opravdu neskutečná bžunda. Chodilo po celém areálu, s každým se zdravilo, a protože bylo zvyklé, nechalo se nosit, hladit, fotografovat, až nakonec odpoledne usnulo u našeho stánku. Letos jeho roli převzal Míša, nechal se vyčesat, hned se zase zamazal, chodil s námi na klobásu a na koláčky a všelijak se společensky angažoval. Koláčky jsme letos zaplatili, ne jako loni, kdy je Mrně sežralo bez placení zpod pultu!

Prasátka lítala sem a tam a …ryla! Když všechno zryla, dostala svačinu a později oběd. Děti pomáhaly připravit tu správnou směs – namočily sušený chleba a housky do teplé vody, přidaly vařené brambory, šrot, kousek klobásy a ještě vyškemraly u tatínka trošku piva pro dobrou prasečí náladu :)
A pořád byla zima a pršelo, prasátkům jsme udělali domek z několika dek, tam si zalezla a hřála se o sebe.
My jsme se zahřáli charitativní kmínkou!
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fotka týdne
misa-v-restauraci
Aktuálně
    počítadlo.abz.cz