SEKAČKA

V našem strojním parku přistála nová hračka :
disková sekačka na trávu.
Krásná mašinka se záběrem 260 cm a s kompletní hydraulikou – na manipulaci i na odpružení disků.
Dodavatel: AGROCENTRUM, Horní Sytová, Ing.Ducháček.
V této firmě jsme našli již od počátků našeho podnikání dobré zázemí a poradenství, i když jsme si v začátcích nemohli dovolit nejnovější výkřiky zemědělské techniky. Klukům to funguje. Můžeme doporučit. Zejména vám, kteří chcete začít hospodařit zde v regionu, resp. v horách.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

9.7.2014
Tak, abyste věděli, disková sekačka by moc ráda sekala, ale nemá co. Prší a prší a všude je voda. Vyzkoušeli jsme jí na prvních 5 hektarech a výsledek předčil naše očekávání. Hladké kameny, zapuštěné do země, kterých jsou zde v horách tisíce, díky náběhům a distančnímu rámu přejede bez problémů, aniž by se musela hydraulicky přizvednout.
Zarostlé placaté kameny nejsou při nejlepší vůli ve vysoké trávě vidět a bubnovou sekačku jsme o ně drtili. Bubny seděly přímo na zemi a neměly šanci takové nárazy přežít. Stará bubnová sekačka nám vydržela 5 let, mnohokrát vařená a opravovaná se konečně může odebrat do sekačkového nebe. Zažila s námi nejhorší začátky, kdy jsme každý rok nabírali nové louky, dlouhodobě neudržované, o které nikdo předtím neprojevil zájem právě pro kamenitost, velkou svažitost nebo jinak obtížný terén. Nebo všechno dohromady:)

Fotka týdne
misa-v-restauraci
Aktuálně
    počítadlo.abz.cz